Okolica

Władysławowo leży u nasady mierzei Helskiej, która każdego lata kusi turystów 35 kilometrami pięknych, czystych plaż z drobnym, białym piaskiem, sosnowych lasów i malowniczych wydm. To najmłodszy fragment polskiego wybrzeża, który w najszerszym miejscu - na cyplu - ma ok. 3 km, a jego najwęższa część ma ok. 100 m szerokości!

 

Władysławowo

Latem odbywa się tu sporo koncertów i imprez muzycznych oraz rekreacyjno-sportowych. Powstała piękna Aleja Gwiazd Sportu dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców. Niedaleko Willi Helios znajduje się nowootwarty, wyjątkowy Ocean Park, gdzie można pospacerować ‘po dnie oceanu’ i obejrzeć naturalnej wielkości wieloryby, orki, delfiny i innych mieszkańców mórz i oceanów. W centrum miasta Wieża Domu Rybaka - obecnie Urzędu Miasta - jest doskonałym punktem orientacyjnym i widokowym na panoramę miasta, Bałtyk, Mierzeję Helską oraz Zatokę Pucką.

 

Latem port rybacki we Władysławowie staje się bazą dla statków wycieczkowych po Bałtyku. Można również odpłynąć z portu w rejs specjalnie przygotowanymi dla turystów kutrami rybackimi, a także skorzystać z propozycji wędkarstwa morskiego. Port i falochrony pełnią rolę mola, po którym możemy pospacerować i podziwiać widoki.

 

 

 

W chłodniejsze dni można wybrać się na pływalnię Aquarius w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo lub zrelaksować się w SPA. Władysławowo znane jest również z Letnich Koncertów Organowych, które corocznie odbywają się w kościele Wniebowzięcia NMP. Doskonała i różnorodna gastronomia - bary, tawerny, smażalnie, kawiarnie zadowolą najbardziej wybrednych.

 

Mierzeja Helska

Na półwyspie nie brakuje atrakcji :można nauczyć się wind- lub kite-surfingu na Zatoce Puckiej, popływać Normandią - statkiem wikingów po pełnym morzu, zapolować na dorsza z rybackiego kutra lub po prostu spędzić cały dzień na słonecznej plaży. Entuzjaści Nordic Walking mogą przemierzać kilometry szlaku turystycznego w lasach Mierzei Helskiej. Z Helu i Jastarni kursuje tramwaj wodny, którym można udać się do Gdańska, Sopotu i Gdyni. W Helu znajduje się Stacja Morska Instytutu Oceanografii w którym można spotkać najprawdziwsze foki!

 

 

Na zachód - Jastrzębia Góra i Rozewie

W pobliskim Rozewiu, najbardziej wysuniętym na północ przylądku w Polsce (54°50'N), znajduje się zabytkowa Latarnia Morska. Chłapowo to baśniowa, złota dolina Wąwozu Chłapowskiego, największa atrakcja Nadmorskiego Parku Krajobrazowego Jastrzębia Góra, pięknie położona nad klifowym urwiskiem, również kusi zapierającą dech w piersiach przyrodą oraz bogatym życiem nocnym! Przepiękne, piaszczyste, szerokie plaże i pachnące sosnowe lasy czekają na Was w Karwi.

 

 

 

 

Małgorzata i Wojciech Mokrzyccy

ul. Przybyszewskiego 25

84-120 Władysławowo

 

tel. 58 674 02 99
tel. kom. 602 727 273
e-mail: biuro@willahelios.pl
www: www.willahelios.pl

facebook.com/willahelios


numer konta: 
09 1240 5367 1111 0000 5362 4291

Bank Pekao SA

 

 

helios